КУТНЯХОВ ДЕНИС МИКОЛАЙОВИЧ
802
post-template-default,single,single-post,postid-802,single-format-standard,bridge-core-3.1.2,qi-blocks-1.3.2,qodef-gutenberg--no-touch,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-802

КУТНЯХОВ ДЕНИС МИКОЛАЙОВИЧ

Народився 7 листопада 1977 року в м. Київ. Працює в напрямку монументально-декоративного мистецтва, технік вітражу, мозаїки, розпису, а також над створенням творів художнього проєктування інтер’єрів та екстер’єрів громадських та приватних будівель.

У 2000 році, після служби у лавах Збройних Сил України, вступив до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. З 2004 року працював методистом-викладачем у Школі мистецтв №6 у місті Києві, поєднуючи роботу в Школі мистецтв із творчою діяльністю.

У 2006 році захистив диплом на факультеті вільної графіки, в майстерні професора Миколи Компанця, за фахом художник-графік. З 2005 року бере участь у міжнародних і всеукраїнських виставках Національної спілки художників України.

З 2007 року виступає як розробник і проєктант інтер’єрів та екстер’єрів приватних і громадських об’єктів. У 2010 році прийнятий до Національної спілки художників України в секцію монументального мистецтва.

У 2011 році в співавторстві з художником-монументалістом Миколою Кутняховим були розроблені й виконані мозаїчне оздоблення купола та стін церкви Святих Петра і Павла в селі Озерне, Козелецького району Чернігівської області. За цю роботу у 2015 році автори отримали щорічну відзнаку премію «Митець» імені Михайла Бойчука (секція монументально-декоративного мистецтва) КОНСХУ.

У 2013 році отримав і виконав офіційне замовлення від Національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ) на створення серії творів художнього проєктування та дизайну інтер’єрів у приміщеннях Дзвіниці (пам’ятка архітектури XVII ст.) та Трапезної (пам’ятка архітектури XVIII ст.).

Активно працює над розробкою нових авторських прийомів, власного художнього стилю, а також конструктивних і ергономічних рішень використання художнього скла в інтер’єрі та екстер’єрі.

2024 року рішенням монументально-декоративної секції Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ) нагороджений премією “Митець” імені Михайла Бойчука. Нагороду присуджено з формулюванням: «За створення інноваційних художніх форм і вагомий внесок у розвиток вітражного мистецтва України».